Как Twitter реагира на Benevento да осигури първата си точка в Серия А

Вратарят на Алберто Бриньоли Беневенто Милан

Вратарят на Беневенто Алберто Бриньоли празнува изравняването си срещу Милан

Маурицио Лагана/Гети Имиджис

Не се случва често вратарите да вкарват гол, но когато го направят, вероятно е при драматични обстоятелства.

В Италия вчера долният отбор на Серия А Беневенто, който загуби 14 мача на тръс, влезе в 95-ата минута на домакинския си сблъсък срещу Милан, губейки с 2-1.

След като спечели последен удар от свободен удар от лявата страна, вратарят Алберто Бриньоли се насочи към района на Милан, за да се присъедини към атаката.

Данило Каталди се засили, за да изпрати замахващо центриране към точката на дузпата. Бриньоли скочи най-високо, за да вкара топката в ъгъла, изпращайки играчите, феновете и официалните лица на Беневенто във възторг.

Печелейки първата точка на Беневенто в Серия А, Бриньоли каза, че няма какво да губи срещу Милан, който за първи път ръководи Дженаро Гатузо.

Радвам се не само за себе си, но и за всички, каза Бриньоли, който е под наем от Ювентус. Загубихме толкова много мачове незаслужено с голове в 90-ата минута, но сега е наш ред да празнуваме.

Мечта е да бъда в Серия А, въпреки че се надявахме, че щеше да се окаже по-добре от това. Нямаше какво да губя. Просто затворих очи и скочих. Това беше гол на вратаря, а не на нападателя.

В рамките на секунди след летящия удар на Бриньоли той и екипът му бяха в тенденция в Twitter. Обединяваме най-добрите реакции към гола на вратаря.

Гледката от фен на целта – просто слушайте шума.

„Невероятни сцени“, казва The Calcio Guy.